baner halloween
dla dzieci Do druku Halloween Święta

Halloween 4 zabawy dla dzieci i girlanda do druku

Od jakiegoś czasu święto Halloween zagościło w Polsce, co szczególnie jest widoczne na sklepowych półkach. Oczywiście ma ono wielu przeciwników, którzy zarzucają, że nie jest to nasza tradycja. Jednak kto ma dzieci, ten wie ile radości przynosi to amerykańskie święto. Uważam że to świetny czas aby pomóc naszym pociechom poskromić strachy i wywołać trochę uśmiechu na ich twarzach. Do stworzenia Halloweenowej atmosfery przygotowałam dla Was girlandę do druku.

Potrzebne rzeczy:

 1. girlanda
 2. papier do druku
 3. nożyczki
 4. wstążka (najlepiej czarna lub fioletowa)

halloween baner

Każda okazja jest dobra, żeby spędzić fajnie czas ze swoimi pociechami. Polecam Wam jeszcze 4 proste zabawy w klimacie Halloween, którymi Wasze dzieciaki będą zachwycone.

1. Szukanie słodkości skradzionych przez pająka

Potrzebujesz dużo nici i słodkich skarbów. Obwiązujemy słodycze nicią, chowamy je i rozprowadzamy nić po całym domu. Możemy stworzyć wielką sieć pajęczyn po których dziecko musi dotrzeć do celu. Fajnie jest wcześniej wprowadzić dziecko w zabawę ciekawą historią, np. o duchu wielkiego pająka, który w tą jedną noc odwiedza wszystkie dzieci które kochają słodycze. Dajcie się ponieść dziecięcej fantazji.2.

2. Malowanie balonów

Konkurs na najstraszniejszą buzię namalowaną na balonie. Potrzebujesz jedynie balonów, czarnych markerów i oczywiście słodyczy na nagrody. Prosta zabawa, która z pewnością przyniesie dużo radości.

3. Zagadki w balonie

Na karteczkach wypisujemy zadania i zagadki, umieszczamy je w balonach. Na zmianę przebijamy balony i wykonujemy polecenia.

Pomysły na zagadki:

 • zrób straszną minę
 • jakie dźwięki wydają duchy
 • Ta pani z bajek, w czarnym kapeluszu w podróż po świecie rusza na miotełce…(czarownica)
 • Ma naprawdę dużą głowę i policzki na niej płowe. Jest wielką gwiazdą Halloween. Lecz nie bój się jej strasznych min. (dynia)
 • wymień trzy potwory z bajek
 • na równe kostki ją połamiemy i wszystkie dzieci poczęstujemy (czekolada)
 • przychodzi do nas z dala, gwiazdy na niebie zapala. Do snu układa słońce, a budzi gwiazd tysiące (noc)
 • Mieszka w jaskiniach i dziuplach. W dzień śpi, wisząc głową w dół. Na łowy nocą frunie, czy wiecie co to za stwór? (nietoperz)

4. Opowiadanie strasznych historii

Coś dla leniuchów 🙂 Każdy z uczestników mówi jedno zdanie tworząc razem wspólną straszną historię.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *